Klasické sypané čaje získávají v kategorii HOREKA stále více na váze. Jde o nejpřirozenější podobu čaje, kterou znají lidé od pradávna. Lze je charakterizovat několika podstatnými znaky:

Vysoká kvalita je standardem

Každý se o ní navíc může přesvědčit již při výběru. Struktura čajových lístků totiž není narušena mechanickou úpravou ani skryta přebalem. Sypané čaje tak lze jednoduše posoudit vizuálně, čichem i hmatem.

 

Relativně nízká pořizovací cena hotového nápoje

Volně sypaný čaj není balen v porci, nezahrnuje žádný dodatečný materiál (filtrační papír, šňůrku apod.). Tím se pořizovací náklady snižují.

Široká druhová škála

Na trhu se běžně vyskytuje několik set druhů sypaných čajů.

 

Uplatnění rozličných komponentů

(kousků ovoce, bylin apod.) v celistvé, nerozdrcené podobě. To vede k vyšší vizuální pestrosti i výsledné účinnosti čajové směsi.


sypany cajPro gastronomii vybrala firma 50 reprezentativních druhů, které zahrnují všechny čajové skupiny. Z nich lze sestavit redukovanou nabídku šitou na míru příslušné provozovně. Při výběru optimální skladby nabízí služby odborníka.

Sypané čaje OXALIS jsou baleny v 0,5 nebo 1kg obalech a k jejich přípravě doporučujeme využít náš set „ITAKA“ či soupravu tea for one „FILIP“.

 

SORTIMENT SYPANÝCH ČAJŮ

ČERNÉ ČAJE

20236
Assam Dikom TGFOP
 
Zahrada Dikom leží v srdci čajové oblasti Assam. Je jednou z nejstarších zahrad v povodí řeky Brahmaputry. Název jí dali místní lidé Bodo-Kacharies, když zjistili, že kvalita zdejší vody je jedinečná - chutná příjemně nasládle a hladce. Pravidelně svinuté černé lístky tohoto čaje dávají po zalití nálev plné nasládlé vůně a chuti připomínající turecký med.
20203
Assam Mangalam BPS CL
 
Lístky jsou zpracovány do drobných granulek. Velmi tmavý, mahagonový nálev, výrazně sladová až krémová vůně i chuť, která je plná a krátká. Vydatný čaj, skvělý s mlékem.
20103
Darjeeling FTGFOP1 1 first flush
 
Směs čajů první sklizně z různých zahrad Darjeelingu. Květnatá vůně, zlatý nálev.
20500
Ceylon OP Nuwara Eliya
 
Čaj byl sklízen v nadmořské výšce 2100 m. Pravidelně svinuté, tenké lístky dávají po zalití hnědý až oranžovohnědý nálev. V chuti nalezneme jemnější ovocnou chuť s dominantními třešněmi.
20620
Golden Monkey AAA „Zlatá opice AAA“
 
Jeden z nejjemnějších černých čínských čajů z provincie Fujian. Pro jeho výrobu se sbírají pouze pupen a první lístek. Černohnědé lístky drátkovitého tvaru s vysokým obsahem zlatavých tipsů dávají po zalití průzračný nálev světle hnědé barvy. Chuť i vůně nálevu připomíná čokoládu s oříšky.
20706
Shu Pu-Erh
 
Čtyřletý pu-erh, který pochází z oblasti Menghai v provincii Yunnan. Nálev je nasládlý, s nádechem sladu a kakaových bobů, pouze lehce zemitý.
20700
English Breakfast Tea "Anglický snídaňový čaj"
 
Vydatná ranní směs černých čajů s vysokým podílem Assamu.

ZELENÉ ČAJE

10185
Green Snail „Zelený šnek“
 
Jeden z nejcennějších čínských zelených čajů s limitovanou produkcí. Vyrábí se z těch nejjemnějších jarních pupenů. Zelené lístky mají tvar malých klubíček. Světle žlutý nálev dává širokou škálu chutí i vůní od velmi lehké rostlinnosti k jemným tónům ovoce.
10212
Jade Needle "Nefritové jehly"
 
Zelený čaj z provincie Sechuan. Dva týdny před sklizní dochází k zastínění čajových keřů, lístky tak získávají temně zelenou barvu. Pravidelně svinuté, leskle zelené lístky jehličkovitého tvaru vytvářejí žlutozelený nálev příjemné, lehce nasládlé vůně. Typická chuť umami se smetanovým pozadím se v závěru rozprostírá ve sladké ovocné tóny.
21204
White Monkey "Bílá opice"
 
Ručně svinovaný čaj s dlouhými listy. Světlá barva nálevu, jemná vůně, lahodná chuť.
10118
Woojeon
 
Kvalitativně nejvyšší sorta korejského zeleného čaje sklízená hned na úvod vegetačního období. Nepravidelně svinuté zelené lístky vytvářejí průzračný, světle zelený nálev. Ten má jemně nasládlou chuť s tóny mléka, mandlí a lehkým travnatým závěrem.
10160
Bancha Arashiyama
 
Čaj je produkován na podzim. Bancha se vyznačuje silnou chutí, která se volně rozlévá do celé ústní dutiny. V závěru je nálev lehký, mírně nahořklý. Je vhodný jako odpolední čaj. Pojmenování Arashiyama je synonymem pro "bouřlivé hory".
10222
Sencha Miyazaki
 
Tato japonská Sencha pochází z prefektury Miyazaki. Svěží zelené jehličkovité lístky vytvářejí průzračný, světle zelený nálev. V chuti i vůni dominuje sladkost lučního medu, která se postupně rozvíjí do jemné chuti zralých broskví.
10002
China Jasmin s květy
 
Originální čínský zelený čaj s jasmínovými květy (min. 1%). V Číně velmi oblíbená kombinace.

OOLONG - POLOFERMENTOVANÉ ČAJE

21196
Ti Kuan Yin "Železná bohyně milosrdenství"
 
Slavný představitel polofermentovaných čajů. Velké, hrubé listy, výrazná a velmi příjemná vůně. Doporučujeme pro každého milovníka kvalitního čínského oolongu.

BÍLÉ ČAJE

21210
Snow Buds
 
Raritní bílý čaj vyráběný ve velmi omezeném množství. Čajové lístky a pupen se ručně sbírají a jsou pokryty stříbřitě bílým chmýřím, které je typické pro raritní sortu bílých čajů.
21263
White Pu-Erh King
 
Unikátní druh čaje Pu-Erh. Lístky se sbírají ještě orosené a zásadně před devátou hodinou ranní.Nesmí přijít do styku se sluncem, vysouší se přírodně. Stříbřité až zlatavé ochmýřené pupeny tohoto čaje vytvářejí průzračný nálev sladce máslové chuti hrušek.
21212
China Jasmine Dragon Phoenix Pearls "Dračí perly"
 
Nejjemnější čajové lístky a pupeny jsou ručně svinovány do malých perel a obohaceny vůní čerstvých jasmínových květů. Po dokončení procesu ovonění se jasmínové květy ručně vybírají, takže zůstávají pouze ovoněné čajové perly.

AROMATIZOVANÉ ČAJE

30197
Maui
 
Složení: pravý černý čaj, jablka, fíky (fíky, rýžová mouka), citrónová kůra, přírodní aroma, květy chrpy. Pravý černý aromatizovaný čaj se skvělou kombinací citrónů a vanilky.
30032
Alpský punč
 
Složení: pravý černý čaj, rozinky (rozinky, slunečnicový olej), jablka, skořice, aroma, květy pomerančovníku, listy ořešáku, hřebíček. Čaj s výraznější chutí koření vyváženou sladkým karamelem.
30006
Hawaii Cocktail
 
Složení: pravý černý čaj, rozinky (rozinky, slunečnicový olej), papája (papája, cukr, zpevňující látka chlorid vápenatý, regulátor kyselosti kyselina citrónová), ananas (ananas, cukr), aroma, měsíček. Černý aromatizovaný čaj s dokonalou harmonií šťavnatého ananasu a tropického ovoce.
20708
Pu-Erh Fitness
 
Složení: pravý černý čaj Pu-Erh (min.85,2%), šípek, jablka, zelené mate, aroma, vousatka citrónová.
30003
Earl Grey
 
Složení: pravý černý čaj, bergamotové aroma. Pravý černý čaj s příjemnou svěží chutí bergamotu.
10532
Čaj císařů
 
Složení: pravé zelené čaje Sweet Flower, Yunnan Green, Formosa Gunpowder a Phoenix Eyes, pravý bílý čaj Snow Buds, kardamom, aroma, santalové dřevo, kurkuma, chryzantéma, jasmín, osmanthus, listy kari. Pravé zelené čaje Sweet Flower, Yunnan Green, Formosa Gunpowder a Phoenix Eyes a pravý bílý čaj Snow Buds s vyváženou, lehce nasládlou chutí mandarinek.
10663
Mango - jasmín
 
Složení: pravý zelený čaj China Jasmin s květy (min.78,4%), mango (min.15%) (mango, cukr, zpevňující látka chlorid vápenatý, regulátor kyselosti kyselina citrónová), aroma, nana-máta. Pravý zelený čaj China Jasmin s květy s osvěžující chutí manga, tropických plodů a jasmínu.
10527
Jahoda v šampaňském
 
Složení: pravý zelený čaj Sencha, rozinky (rozinky, slunečnicový olej), jahody (min.6,1%), poupata růží, aroma, levandule, aroma šampaňského (min.0,5%). Pravý zelený čaj Sencha s perfektní harmonií šampaňského s jahodami.
10744
Rakytník
 
Složení: pravý zelený čaj Sencha, ananas (ananas, cukr, regulátor kyselosti kyselina citrónová), rakytník řešetlákový (min.10,3%), mrkev, aroma. Pravý zelený čaj Sencha s lákavou chutí rakytníku.
10575
Malina - máta
 
Složení: pravý zelený čaj Sencha, šípek, máta peprná (min.5,1%), aroma, maliny (min.3,3%), slunečnice, sléz. Pravý zelený čaj Sencha s nádherně svěží chutí máty s červenými malinami.
10523
Thai Lemon
 
Složení: pravý zelený čaj Sencha, plátky citrónu (min.14,1%), aroma, vousatka citrónová (min.2,8%), květy smilu písečného, měsíček. Pravý zelený čaj Sencha s osvěžující chutí citrónů.
21255
Jahoda - aloe
 
Složení: pravý bílý čaj Shou Mei, jablka, jahody (min.3%), aroma, měsíček, aroma aloe (min.1,8%).
21267
Šťavnatá malina
 
Složení: pravý bílý čaj Shou Mei, pravý zelený čaj Ceylon Sencha, rozinky (rozinky, slunečnicový olej), červený rybíz, aroma, maliny (min.2,4 %).
21193
Milk Oolong "Mléčný oolong"
 
Složení: pravý polofermentovaný čaj, mléčné aroma (min. 1,5 %). Základem je kvalitní oolong z jarní sklizně v Anxi ve Fujianu. Před zaschnutím se čajové lístky speciálním způsobem ochucují. Původ jeho výroby je na Taiwanu.

OVOCNÉ ČAJE

42
Bora Bora
 
Složení: rozinky (rozinky, slunečnicový olej), bezinky, papája (papája, cukr, zpevňující látka chlorid vápenatý, regulátor kyselosti kyselina citrónová), jablka, ibišek, černý rybíz, aroma, slunečnice, chrpa, maliny, jahody. Ovocný čaj s ibiškem s magickou chutí tropického ovoce s tóny vanilky.
319
Brusinkový krém
 
Složení: bezinky, rozinky (rozinky, slunečnicový olej), ibišek, brusinky (min.10%) (brusinky, cukr), švestky (švestky, slunečnicový olej), jablka, karamel (cukr, zahuštěné slazené mléko (cukr, mléko), glukózový sirup, palmový olej, máslo, zvlhčující látka glycerol, emulgátor E471, jedlá sůl), aroma, listy brusinky, borůvky, maliny, vřes.
18
Babiččina zahrádka (Granny's Garden) ®
 
Složení: bezinky, jablka, ibišek, arónie, červená řepa, ostružiny, aroma, červený rybíz, maliny, listy ostružiníku, jahody.
446
Madeira
 
Složení: jablka, pomerančová kůra, meloun (meloun, cukr, regulátor kyselosti kyselina citrónová), ananas, banán (banán, rostlinný olej, cukr, med, banánové aroma), červená řepa, vousatka citrónová, aroma. Ovocný čaj s lákavou chutí osvěžujícího tropického ovoce.
354
Potěšení na duši
 
Složení: bezinky, ananas (ananas, cukr, regulátor kyselosti kyselina citrónová), mrkev, jablka, šípek, pomerančová kůra, červená řepa, aroma, jahody. Ovocný čaj s jemně sladkou chutí jahod s nótou ananasu.
336
Jahodový polibek
 
Složení: jablka, meruňky (meruňky, rýžová mouka), šípek, červená řepa, poupata růží, aroma, jahody (min.1,2%), vanilka, sléz. Ovocný čaj s opojnou chutí sladkých jahod.

BYLINNÉ ČAJE

60008
Šípek
 
Složení: oplodí šípku Podporuje imunitu. Má pozitivní vliv na trávení, dýchání, stav pokožky a kloubů. Má hojivé účinky.
60147
Balzám na nervy
 
Mučenka a levandule působí proti nespavosti. Meduňka odstraňuje nervové napětí, podporuje duševní zdraví a hormonální vyrovnanost. Složení: listy meduňky, listy máty peprné, mučenka, květy levandule.
60086
Rooibos Citrus - zázvor
 
Složení: rooibos (min.77,7%), pomerančová kůra (min.3,8%), papája (papája, cukr, zpevňující látka chlorid vápenatý, regulátor kyselosti kyselina citrónová), aroma, červený pepř, santalové dřevo, zázvor (min.1,9%), ženšen, květy pomerančovníku, chrpy a levandule. Rooibos s osvěžující chutí citrusů a zázvoru.
61036
Rooibos Magic Aloe
 
Složení: zelený bio rooibos (min.74%), ananas (ananas, cukr, regulátor kyselosti kyselina citrónová), pomerančová kůra, myrtovník citrónový, aroma, bodlák, pivoňka, divizna, aloe (min.0,1%). Zelený bio rooibos se svěží chutí citrusových plodů.
61054
Honeybush Medový polibek ®
 
Složení: honeybush (min.83%), aroma medu (min.4,1%), rozinky (rozinky, slunečnicový olej), hrušky, skořice, slunečnice, bodlák. Honeybush s vyjímečnou harmonií medu a koření.
10071
Mate IQ ®
 
Složení: mate (min.74,3%), ginkgo, pomerančová kůra, aroma, guarana, květy pomerančovníku, guava (pyré: guava, konc.jablko; konc.jablečná šťáva), sléz.
60210
Ájurvédský čaj Kašmír
 
Složení: pravý černý čaj Assam, skořice, pomerančová kůra, hřebíček, zázvor, kardamom.
60212
Ájurvédský čaj Citrón - zázvor
 
Složení: zázvor (min.79 %), vousatka citrónová, citrón (min.5,9 %), přírodní aroma.DOPLŇKOVÝ SORTIMENT

40115
Plechová dóza GASTRO 500 g
80414
Stojan gastro na 6 plechovek
80415
Stojan gastro na 8 plechovek

 

80415 Stojan gastro na 8 plechovek
80415 Stojan gastro na 8 plechovek
80414 Stojan gastro na 6 plechovek
80414 Stojan gastro na 6 plechovek

 

TEA LARGO
ITAKA - set na připravu sypaného čaje
51067 ITAKA skleněný hrnek 0,4l s víčkem
51066 ITAKA porcelánový odkladač na filtr
51065 ITAKA podnos
51064 ITAKA filtr do hrnku
990019 MINUTKA stopky pro přípravu čaje
ITAKA
TEA LARGO - set na přípravu sypaného čaje
80443 LARGO plastový stojan
51094 TEA LARGO skleněná konvička 0,7l s nerez sítkem
51093 TEA LARGO skleněný dripper 0,8l
1769 LARGO digitální váha


ELEGANCE
1796 ELEGANCE French Press 0,35l
LARGO
1769 LARGO digitální váha
MINUTKA
990019 MINUTKA stopky pro přípravu čaje

LEDOVÉ ČAJE OXALIS

V nabídce sypaných čajů je zařazen také ucelený výběr čajových směsí určených primárně pro přípravu ledových nápojů. Zahrnuje zelené, bílé a ovocné směsi čajů charakteristické vyšším obsahem osvěžujících komponentů, jako jsou citrusy či máta. Tyto směsi jsou vhodné pro teplou i studenou metodu přípravy nápoje.

V naší nabídce naleznete celkem 4 druhy balené po 1kg. Pro jejich přípravu doporučujeme využít skleněné džbány z naší nabídky.

SORTIMENT

63
Ledový čaj Brusinka
 
Ovocný čaj. Složení: jablka, rozinky (rozinky, slunečnicový olej), brusinky (min. 12,6%) (brusinky, cukr, regulátor kyselosti kyselina citrónová, bezinkový koncentrát, pravý černý čaj (min. 12,6%), šípek, ibišek, pomerančová kůra, černý rybíz, aroma, listy brusinky (min. 0,7%).
21237
Ledový čaj Citrus - zázvor
 
Raritní aromatizovaný čaj. Složení: pravé bílé čaje Shou Mei, Pai Mu Tan a Snow Buds (min. 61%), pravý zelený čaj Bancha, zázvor (min. 6%), vousatka citrónová (min. 4,6%), květy pomerančovníku, přírodní aroma.
10590
Ledový čaj Limeta -aloe
 
Zelený aromatizovaný čaj. Složení: pravý zelený čaj Sencha (min. 78%), plátky citrónu, meduňka, nan-máta,slunečnice, aroma limety (min. 1,8%), aroma, listy aloe (min. 0,1%)
10665
Ledový čaj Rybíz - jablko
 
Zelený aromatizovaný čaj. Složení: pravý zelený čaj Sencha, červený rybíz (min. 4,2%), jablka, (min.2,9%), aroma, nana máta, vousatka citrónová